Archiwa kategorii: Bez kategorii

III Dzień Studenta Wydziału Historycznego

Kim jest student Wydziału Historycznego? Historykiem, archeologiem, etnologiem, historykiem sztuki, muzykologiem czy wschodoznawcą? A może nie tylko? Tak czy siak, 25 maja będzie miał swoje święto!
Dzień Studenta Wydziału Historycznego stworzony przez studentów i absolwentów WH tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będą:
– prezentacje Muzeów i instytucji kultury,
– wykłady wybitnych profesorów naszego wydziału,
– pokazy broni i sprzętu wojskowego
– liczne warsztaty.
Przed budynkiem powstanie eksperymentalne obozowisko Epoki Kamienia. Nie zabraknie też prawdziwej wojskowej grochówki!

A może są chętni na turniej rycerski?! (Szczegóły niebawem! 😉

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI 2016

Festiwal

http://festiwal.amu.edu.pl/

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to trzydniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju. W ciągu tych trzech dni naukowcy z ośmiu poznańskich uczelni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy. Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

W ramach organizacji Festiwalu, tworzonego pod hasłem „Pokonywanie niemożliwego…”, spotykają się i wymieniają naukowymi doświadczeniami także osoby z niepełnosprawnościami. Stają one po dwóch stronach festiwalowych wydarzeń – zarówno jako animatorzy, jak i goście, by wspólnie z pozostałym uczestnikami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki poznawać, odkrywać, przeżywać….

Honorowy patronat nad Festiwalem, tradycyjnie już, sprawuje Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Dzięki temu, festiwalowy program, to propozycje ośmiu publicznych uczelni wyższych miasta Poznania, poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, a także innych instytucji partnerskich.

Skład Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego

Dziś ukonstytuowała się nowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Historycznego. Na stanowisko przewodniczącego Rady po raz drugi wybrano Sławomira Kowala. Funkcję wice-przewodniczącego objął Kamil Komosiński, a sekretarzem został Mateusz Nowak.
Ponadto Paulina Sworowska została wybrana pełnomocnikiem ds. „małych kierunków”.

Z ramienia Rady jako przedstawiciele do Parlamentu Samorządu Studentów UAM wybrani zostali: Kamil Komosiński oraz Paulina Sworowska. Aktualny, pełny skład samorządu znajdziecie tutaj.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego

Komisja Wyborcza Wydziału Historycznego, ogłasza iż w wyborach do Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego kandydaci uzyskali następujące wyniki:

1. KOWAL Sławomir – 116 głosów
2. NOWAK Mateusz Cezary-  98 głosów
3. WALEWSKA Anna – 96 głosów
4. NOWAK Joanna – 82 głosy
5. GLABISZ Grzegorz – 81 głosów
6. SWOROWSKA Paulina – 76 głosów
7. CENDROWSKI Wojciech – 75 głosów
8. TRZOSS Adrian – 72 głosy
9. KOMOSIŃSKI Kamil Jerzy – 70 głosów
10. RUSZKIEWICZ Urszula – 68 głosów
—————————————————————————-
11. SPRINGER Aleksandra – 62 głosy
12. ŁADA-SIWIEC Kuba – 57 głosów
13. JURGA Mikołaj – 56 głosów
14. CZEMPIŃSKI Jakub – 55 głosów
15. WOJCIECHOWSKI Mateusz – 49 głosów

Ilość głosów: 301
Głosy nieważne: 3
Frekwencja ogólna: 16,9%
w tym:
Frekwencja w Collegium Historicum: 18,5%
Frekwencja w Collegium Novum: 3,4%
Frekwencja w HCP: 19,4%

Członkami Rady Samorządu Historycznego zostaje pierwszych 10 osób z listy.

Komisja Wyborcza

Wybory do Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego

Poznań, dnia 11 listopada 2014 r.

 

OBWIESZCZENIE WYBORCZE

Na podstawie art. 15 pkt 2 Ordynacji Wyborczej do podstawowych jednostek organizacyjnych oraz jednostek zamiejscowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

NINIEJSZYM

Zarządza się przeprowadzenie wyborów do Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego

na dzień 26-27 listopada 2014 r. (środa i czwartek)

od godz.  9.30 do 16.30

(wybory odbędą się w budynku Collegium Historicum na półpiętrze przy auli im. Henryka Łowmiańskiego, w budynku Collegium Novum, oraz w budynku Collegium im. Hipolita Cegielskiego )

 

 

Kandydatury wraz z listą poparcia należy składać w biurze Parlamentu Samorządu Studentów (DS Jowita, ul. Zwierzyniecka 7, 60-813 Poznań). Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 15:30.

Termin składania kandydatur upływa z dniem  18 listopada 2014 r.

 

 

 

Kinga Szczepańska

 Studencki Komisarz Wyborczy

 e-mail: kinga.sz1995@wp.pl

Więcej o wyborach do Rady Samorządu Studentów znajdziesz w zakładce „WYBORY 2014”.

III Konwent Starostów z udziałem dziekana prof. Kazimierza Ilskiego

Wszystkich starostów zapraszamy  na III Konwent Starostów z udziałem Dziekana Wydziału Historycznego prof. Kazimierza Ilskiego. Spotkanie Konwentu odbędzie się w najbliższy czwartek 6 listopada o godzinie 14:00 w sali 118. Obecność na spotkaniu wszystkich starostów jest wymagana, gdyż tematem dominującym będzie przeprowadzka Wydziału do nowej siedziby na Morasku. W drugiej części rozmawiać będziemy o sprawach bieżących Wydziału.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolenia z praw i obowiązków dla I roku studiów I stopnia

Rada Samorządu Studentów Wydziału Historycznego zaprasza WSZYSTKICH studentów I roku studiów licencjackich na szkolenia z praw i obowiązków studenta. Obecność na szkoleniu jest obowiązkowa – po zakończeniu każdy student musi podpisać się na liście obecności. Podpis na liście jest dla dziekanatu potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu i usprawiedliwia nieobecność na odbywających się w tym czasie zajęciach. Szkolenie poprowadzą członkowie Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego, a rozpoczynać je będą prodziekani do spraw studenckich Wydziału Historycznego: dr hab. Rafał Witkowski oraz prof. Andrzej Michałowski.
Zdobyta na szkoleniu wiedza pozwoli Wam lepiej orientować się nie tylko w Waszych obowiązkach, ale także prawach. Członkowie Rady, jako Wasi starsi, doświadczeni koledzy, wyposażą Was w wiedzę, która może przydać się, gdy na drodze do upragnionego wykształcenia wyższego pojawią się nieoczekiwane przeszkody. Dodatkowo na końcu każdego szkolenia otrzymacie Kalendarze Uniwersyteckie.

PLAN SZKOLEŃ:
27.10.2014, poniedziałek, Aula im. H. Łowmiańskiego, ul. Święty Marcin 78, budynek Collegium Historicum: historia, specjalności: ogólna, nauczycielska, archiwistyka, myśl i kultura polityczna, mediewistyka, historia wojskowości, humanistyka w szkole.

28.10.2014, wtorek, Aula im. H. Łowmiańskiego, ul. Święty Marcin 78, budynek Collegium Historicum: etnologia, archeologia, muzykologia, wschodoznawstwo, historia sztuki.