Tak bawiliśmy się rok temu, a jak będzie w tym roku??
Dowiecie się już niebawem. Wypatrujcie informacji na Naszym FB lub Instagramie.
Kim jest student Wydziału Historycznego? Historykiem, archeologiem, etnologiem, historykiem sztuki, muzykologiem czy wschodoznawcą? A może nie tylko? Tak czy siak, 25 maja będzie miał swoje święto!
Dzień Studenta Wydziału Historycznego stworzony przez studentów i absolwentów WH tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będą:
– prezentacje Muzeów i instytucji kultury,
– wykłady wybitnych profesorów naszego wydziału,
– pokazy broni i sprzętu wojskowego
– liczne warsztaty.
Przed budynkiem powstanie eksperymentalne obozowisko Epoki Kamienia. Nie zabraknie też prawdziwej wojskowej grochówki!
A może są chętni na turniej rycerski?! (Szczegóły niebawem! 😉
EFEKTYWNA KOMUNIKACJA (NIE TYLKO) W BIZNESIE
W komunikacji zawsze mamy do czynienia z nadawcą i odbiorcą komunikatu (liderem i pracownikiem). Każda ze stron ma cel w komunikacji (nadawca – przekazać informację, odbiorca – czegoś się dowiedzieć ). Każdy z uczestników procesu komunikowania się podchodzi do rozmowy z określonym nastawieniem, wynikającym z jego doświadczeń, osobowości. Nastawienie to może ułatwiać lub utrudniać porozumiewanie się. Efektywna komunikacja jest sztuką kompromisu, empatii i proaktywnej postawy wobec rozmówcy i otoczenia, ma wpływ na rozwój pracowników i całej organizacji.
Cele warsztatu:
PRELEGENT:
Hanna Caplewska – Jest certyfikowanym coachem ACC ICF umiejętności osobistych, kompetencji zawodowych i coachingowych, trenerem, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w pracy w obszarze marketingu i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Posiada doświadczenie z zakresu procesów coachingowych i warsztatów dla firm handlowych i produkcyjnych, e-commerce, wyższych uczelni, organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych, bezrobotnych i niepełnosprawnych. Jest dyrektorem poznańskiego oddziału ICF Polska, członkiem komisji rewizyjnej ICF Polska, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Rozwoju Osobistego.
Specjalizuje się w coachingu biznesu i kariery. Szczególnie lubi pracować w obszarach, takich jak rozwijanie kompetencji menedżerów (przywództwo), poszukiwanie własnego stylu lidera, budowanie efektywnych zespołów, wzrost efektywności pracy, definiowanie i wykorzystywanie własnych talentów, wytyczanie ścieżki kariery, budowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku na rynku pracy, praca ze stresem, z przekonaniami, wartościami, przygotowanie do wejścia na rynek pracy, kreatywne poszukiwanie rozwiązań, skuteczna komunikacja, asertywność, rozwiązywanie konfliktów, przygotowanie do zmiany zawodu, stanowiska. Świadczy usługi marketingowe dla MŚP.
Witajcie! 🙂
Pierwszy miesiąc 2014 roku minął jak z bicza strzelił, rozpoczął się luty, a wraz z nim czas wytężonej pracy studentów, czyli sesja! Wszystkim życzymy zaliczeń na same piątki z plusem oraz zdania wszystkich egzaminów. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszymi planami na najbliższe 28 dni… Trzeba powiedzieć – trochę tego jest 🙂
DYŻURY
W trakcie sesji będziemy dyżurować zgodnie z poniższym grafikiem. Na naszych dyżurach nie dajemy wpisów i nie egzaminujemy, ale służymy dobrą radą, jeśli egzamin Wam nie poszedł, albo prowadzący nie zaliczył zajęć :)Zapraszamy oczywiście do pokoju 340. A kto nie da rady wpaść na dyżur, temu przypominamy o naszym mailu – rsswh@amu.edu.pl.
SESYJNE PORADY
Już z początkiem sesji ruszamy z kampanią informacyjną dotyczącą przepisów Regulaminu studiów UAM, których znajomość może się przydać w trakcie sesji. Przedłużenia, warunki, komisy – tego wszystkiego możecie się spodziewać codziennie na naszym facebookowym profilu. Polecamy go Waszej uwadze – czasem w prosty sposób można uratować swoje studia 🙂
MAŁA DAWKA MOTYWACJI
Luty to nie jest najpiękniejszy miesiąc w roku. Zimno, szaro i jeszcze sesja na głowie. Dlatego właśnie chcemy Was motywować – na naszym fanpage’u znajdziecie co jakiś czas kilka ciepłych słów i małą dawkę motywacji. Wszak dacie/damy radę! Kto jak nie MY?!
KSIĄŻKI NA PÓŁKĘ
Zdarzyło Wam się szukać książki w bibliotece i… nie znaleźć? Albo znaleźć jeden egzemplarz na cały UAM (oczywiście wypożyczony)? Frustrujące, prawda? Właśnie z tej frustracji zrodził się pomysł na projekt prowadzony przez Annę Walewską. Od początku lutego do końca czerwca będziemy za pomocą internetowego formularza zbierać informacje o tytułach, których nie ma w naszej bibliotece lub są tam w niewystarczającej liczbie egzemplarzy. Stworzoną w ten sposób listę braków przekażemy jako studencką sugestię Dziekanom oraz Dyrekcji Biblioteki. Wierzymy, że nasza akcja przyczyni się do zapełnienia półek bibliotecznych najpotrzebniejszymi tytułami 🙂
AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI
W ostatnim tygodniu lutego startuje także inny nasz projekt – „Akademia Kompetencji”. Ma on być cyklem warsztatów, podczas których nabędziecie kompetencje przydatne na rynku pracy, a których nie nauczycie się na studiach. Będziemy starali się rozwijać zarówno kompetencje miękkie, jak i twarde – zawsze pod okiem ekspertów w danych dziedzinach. Projekt koordynuje Sławomir Kowal.
AFTER SESJA PARTY
Również w ostatnim tygodniu lutego zaprosimy Was na kolejną wydziałową imprezę. Wszak po sesji trzeba się „wyluzować”, a i w nowy semestr łatwiej wejść tanecznym krokiem! 🙂 Więcej szczegółów już wkrótce!
Ufff… faktycznie trochę tego dla Was mamy! Więc jak? Gotowi na luty z Radą Samorządu Studentów Wydziału Historycznego? 🙂